שיש קוריאן

0
4476
שיש קוריאן

קוריאן – יתרונות וחסרונות

אם נכנסת לאחרונה לתצוגת מטבחים מקצועית, בוודאי שמעת את המושג קוריאן לא פעם אחת.

אבל מה בדיוק הוא קוריאן? ומה עושה אותו כל כך מפתה ומדאיג? מה הם היתרונות ומה הם המגבלות, וכיצד נוכל לשוותו למשטחים אחרים? הדבר הראשון שכדאי להיות מודע שקוריאן הוא שם המותג, ולא שם של חומר. זה אולי נראה מובן מאליו, אבל מספר מפתיע של אנשים לא מבינים זאת. קוריאן הוא שם מותג אשר מתייחס למגוון של סוגי משטחי מטבח אקרילי, בהם נעשה שימוש בחומרים מסוימים באופן ספציפי.

הקוריאן הוא פיתוח טכנולוגי מתקדם המיוצר מחומרים אקריליים וחומרים פולימריים. החומרים הללו עמידים בפני חום, אטומים לחלוטין ואינם סופחים שום חומר אחר. המשטחים מחקים במראם את משטחי האבן הטבעיים, אולם בניגוד לשיש הקר למגע יד, הקוריאן נמצא בטמפרטורת החדר.

המשטחים הללו מוצעים במגוון צבעים רחב ובעלי מירקם וגוון אחיד, עמידים בחום, לא מתבלים בקלות, וצבעם אינו דוהה. כתמים ושריטות אפשר להסיר באמצעות חומרי ניקוי רגילים או ללטש בעזרת "סקוטש" עם חול ניקוי. בנוסף, הקוריאן הוא חומר אנטי בקטריאלי, בעל עמידות גבוהה, ובשל כך הוא נפוץ גם במעבדות ובמוסדות רפואיים, בהם השימוש בחומרים כימיים חריפים הוא דבר שבשיגרה.

משטחי קוריאן למטבח מאפשרים עיצוב בגימור כמו שלא הכרנו עד היום. אפשר להתקינם מבלי שהחיבורים ייראו לעין, וכמו כן אפשר לקבוע את עובי המשטח ואת אופן עיבוד הקנטים, ולשלב ביחד מספר גוונים כפי שניתן לראות פה באתר בדוגמאות למטבחי קוריאן. ניתן לעצב ולפסל לכל צורה העולה בדעתנו, וכמובן ניתן לחפות בהם את הקירות שבין הארונות. יתרון גדול נוסף – מאותו חומר אפשר ליצור גם כיור, שישולב במשטח ללא כל חיבור.

מטבחי קוריאן מגיעים עם אחריות לעשר שנים, מה שמקנה שלוות נפש בפני עצמו, אך מרגיע גם לראות כיצד משטח העבודה מהקוריאן ניתן לתיקון לשימור ולהשיבו למראה כמו חדש.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here